11 лютого – Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science). Дата присвячена важливій ролі жінок та дівчат у науці. Відзначається за підтримки ЮНЕСКО та спеціальної структури ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, маючи на меті сприяння повноцінному та рівному доступу жінок та дівчат до участі в науці.

 Із найдавніших часів жінки сприяли розвитку науки, техніки і медицини, але їхню участь не завжди помічала наукова спільнота. Жінкам доводилось долати неабиякі труднощі, і їхні відкриття часто приписувались чоловікам.

Нині все більше жінок вступають до університетів, і роблять кар’єру в науці. За статистикою ЮНЕСКО від 2019-го, в українській науці працюють 44,7% жінок, і це майже вдвічі більше, ніж в середньому у світі.

Серед учениць Малої академії наук України чимало талановитих розробниць та винахідниць. Про деяких з них читайте за посиланням: https://cutt.ly/g3zpJt3

Як це бути науковицями та долати гендерні стереотипи в науці, читайте в інтерв’ю зіркових українських науковиць за лінком: https://cutt.ly/Y3zoV5V

11 лютого – Міжнародний день жінок і дівчат у науці
Догори