За даними дослідження, проведеного МБО «Служба порятунку дітей» в Україні у 2020 році, 90% дітей користуються інтернетом майже щодня.

86% дітей мають власний телефон із виходом в Інтернет, а майже 34% дітей щоденно проводять онлайн 3-5 годин. Youtube – найпоширеніший додаток серед дітей (91% користуються ним).  До того ж за даними дослідження 83% побачили вперше сексуальний контент у віці 7-13 років, а 72,3% побачили сексуальний матеріал в інтернеті вперше неочікувано для себе.

Саме тому у Службі надали рекомендації батькам про те, як обговорити це з дитиною:

Там радять поговорити з дитиною, що в Інтернеті вона може побачити те, що може її засмутити чи налякати. Домовитися, якщо дитина побачила неприємний контент, вона має закрити всі вкладки на комп’ютері і розказати батькам.

Пояснити, що не всі онлайн «знайомі» є хорошими. Той, хто по ту сторону екрана, може намагатися використати дитину, вимагати в неї гроші, просити сказати свою адресу чи надіслати фото.

Варто наголосити, що ніхто не має права примушувати її надсилати щось.

Зауважити, що дитина завжди може звернутися до вас з будь-якою проблемою.

Якщо батькам складно почати розмову з дитиною на цю тему, то вони можуть скористатися матеріалами МБО «Служба порятунку дітей».

Розмальовка для дітей «Знайомство зі смартфоном. Для дітей 6-10 років» за посиланням: http://surl.li/rdzmt

Тест на правила користування телефоном з героєм-їжачком, який точно сподобається дитині за посиланням: http://surl.li/rdzno

МБО «Служба порятунку дітей» створила матеріали про правила онлайн-поведінки для дітей
Догори