Чи знаєте ви, що одному з найвідоміших головних уборів, хутряним навушникам, уже 150 років? Їх винахідник, 15-річний Честер Грінвуд, народився і жив у США. Йому дуже подобалося кататися на ковзанах. Одного зимового дня 1873 року Честер Грінвуд вирішив випробувати свої нові ковзани на покритому льодом ставку. Від дуже сильного морозу у хлопчика почали мерзнути вуха. Інші діти захищали їх від холоду, обв’язуючи навколо голів шарфи, але Честер їх не дуже любив. Повертаючись додому, він придумав, як захистити вуха від холоднечі без шарфа.

З гнучкою дроту він змайстрував дугу з двома кільцями на кінцях. Бабуся допомогла обшити їх бобровим хутром і оксамитом, у результаті чого вийшли дві невеликі хутряні чашечки. Винахід тоді назвали “Чемпіонським захистом для вух Грінвуда”.

Такі навушники виявилися не дуже зручними для носіння, і Честер незабаром зайнявся їх удосконаленням. Дріт було вирішено замінити пружинною стрічкою, а чашечки прикріпити до неї за допомогою шарнірів. Нова конструкція виявилася набагато вдалішою.

У 1877 році Честер Грінвуд отримав патент на винахід хутряних навушників і незабаром запустив серійне виробництво. Справи швидко пішли вгору, і через кілька років фабрика, яка належала Грінвуду, виробляла 30 тисяч хутряних навушників щорічно. Вдосконаленню свого винаходу Грінвуд присвятив наступні 60 років свого життя.

Свій винахід Грінвуд продав американській армії, і в Першу світову війну хутряні навушники активно використовувалися в екіпіровці військових. Впродовж свого життя Честер запатентував близько 100 винаходів. Смітсонівський інститут (США) вніс його у п’ятнадцятку найвидатніших винахідників Америки.

Помер винахідник і підприємець у 1937 році, і на момент його смерті з конвеєра кожен рік сходило понад 400 тисяч навушників. На жаль, фабрика Грінвуда сьогодні вже не працює, але про талановитого американця пам’ятають. У рідному місті Грінвуда Фармінгтоні щорічно проводять фестиваль хутряних навушників. Святкування відбуваються в першу суботу грудня.

Хутряні навушники
Догори