12-й Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у 2024 році відбуватиметься від 30 травня (вечір офіційного відкриття) до 2 червня.

Фестиваль складатиметься з програмної частини та книжкового ярмарку, який буде проходити на першому поверсі Старого арсеналу, повідомляють на сайті фестивалю.

«Наша команда впевнена, що культура допомагає формувати міжнародну коаліцію на підтримку України. Однак справа не лише в цьому. З нещодавньої історії нам, українцям, чудово відомо, до чого призводить анігіляція культурного життя: занепаду оригінальної думки, втрати політичної суб’єктності, перетворення пережитої трагедії на руйнівну травму, – переконана генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта. – Ми не можемо собі цього дозволити. Нам не можна зупиняти осмислення нашої дійсності, творення нового, експерименту з ідеями і формами — всього того, що і є культурою. Книжковий Арсенал займається саме цим –  створює живильне середовище, в якому народжується нове і важливе, де обговорюється складне і гоїться болюче. Отже, ми зробимо усе, від нас залежне, щоб фестиваль відбувся якнайкраще і цього року».

Операторами продажу книжок запрошуються як окремі видавництва, так і книгарні, які представлятимуть книжки у секціях «Арткнига», «Художня книга», «Нон-фікшн», «Література для дітей і підлітків», «Мальописи».

У фокусі Книжкового Арсеналу, звісно, будуть книги про війну, видані після 2014 року, видання створені ветеранами та учасниками війни, членами їхніх родин. Крім ярмарку на стендах видавців, вони будуть окремо представлені у просторі «Вітрина новинок».

У програмі цьогорічного Книжкового Арсеналу, над якою працюватимуть запрошені куратори, відбудуться події у межах фокус-теми фестивалю, літературної програми, програми для дітей та підлітків, спеціальної програми від українського «PEN», професійні події для видавців. Зі спеціальною програмою Книжковий Арсенал прийматиме Літературний фестиваль-гість «П’ятий Харків». Це буде програма у співпраці та за кураторства Харківського Літературного Музею. Лекції, дискусії, перформанси та поетичні читання пройдуть на п’яти сценах фестивалю. Важливим голосом під час Книжкового Арсеналу також стануть виставкові мистецькі проєкти від сучасних митців.

Задля безпеки учасників ярмарку та подій у Мистецькому арсеналі доступне найпростіше укриття.

Книжковий Арсенал є міжнародною подією, що організована Мистецьким арсеналом. Фестиваль відбувається з 2011 року, і став однією з найбільш впливових літературно-мистецьких подій Східної Європи. У 2019 році отримав звання «Найкращий літературний фестиваль світу».

12-ий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» готується до проведення
Догори